penuval

خرید اکچویتور برقی

خرید شیرآلات صنعتی همواره می تواند یک چالش مهم برای خریداران آن باشد چرا که هر کدام از این محصولات کاربردهای خاص خود را دارند و کیفیت های متفاوتی را شامل می شوند. حال اگر قصد داشته باشیم بهترین خرید را داشته باشیم، نیاز است تا به نکات مختلفی توجه نماییم. در ادامه به بررسی نکات مهم هنگام “خرید شیر برقی” می پردازیم.

تاریخچه عملگر ها

شاید بد نباشد پیش از آن که به شکل تخصصی به بررسی عملگرها بپردازیم با تاریخچه­ تولید آن­ها آشنا شوید. تاریخ تولید این قطعات به جنگ جهانی دوم (۱۹۳۸) برمی‌گردد. ژیتر آنکمن (Xhiter Anckeleman) مدت­ها کار کرد تا راه حل جدیدی پیدا کند که به سبب آن مطمئن شود، ترمزهای خودرو حداکثر نیرو را با کمترین سایش و پارگی ممکن اعمال می‌کنند. در طی این مطالعات، آنکمن با استفاده از دانش خود در مورد موتور و سیستم ترمز، محرک‌ها یا همان عملگرها را اختراع کرد.

اکچویتور برقی چیست؟

اکچویتور برقی چیست؟در مقاله اکچویتور برقی چیست به طور کامل در رابطه با این قطعه توضیح داده ایم. عملگرها بخش مهمی از سیستم‌ های کنترل هستند. این تجهیزات مسئول تبدیل اطلاعات ورودی (برق، هیدرولیک، پنوماتیک) به یک حرکت خروجی فیزیکی می‌ باشند. به عبارت ساده عملگر انرژی می‌گیرد و از آن برای حرکت یک جسم استفاده می‌کند.

اکچویتور برقی با نام‌های دیگری مانند اکچویتور الکتریکی، شیر برقی و اتوماسیون ولو های کارگاهی نیز شناخته می‌شود. این محصولات را برای کنترل دِبی جریان و به طور کلی نظارت دقیق بر شیرآلات  به کار می­گیرند. اکچویتورهای برقی همان‌طور که از نامشان پیداست از برق به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کنند. یک موتور الکتریکی AC یا DC در ساختار این محرک وجود دارد. بنابراین غالبا عملگرهای برقی در سیستم‌هایی به کار می‌روند که بزرگ هستند و قدرت و انرژی بیشتری می­طلبند. به همین علت در این سیستم‌ها علاوه بر موتور از گیربکس نیز برای تعدیل نیرو بهره می­برند.

انواع اکچویتور برقی

انواع اکچویتور برقیاکچویتور برقی دوار

در محرک الکتریکی دوار، نیروی الکترومغناطیسی موتور، باعث چرخش قطعات می‌شود. هنگام انتخاب این اکچویتورها، گشتاور محرک و دامنه حرکت باید در نظر گرفته شوند. گشتاور محرک میزان چرخش را مشخص می­کند. دامنه حرکت نیز می‌تواند اسمی، ربع دور یا چند دور باشد.

 اکچویتور برقی خطی

اکچویتورهای برقی خطی برخلاف نمونه‌های دوار با استفاده از شیرهای فشاری، دروازه‌ای یا زاویه‌ای باز و بسته می‌شوند. آن‌ها اغلب در مواقعی که به تلرانس­ های سخت نیاز است مورد استفاده قرار می­گیرند. این عملگر های الکتریکی از یک مجموعه رزوه دار یا بال اسکرو موتور محور، برای ارائه حرکت خطی استفاده می‌کنند. فاکتورهای مهمی که در انتخاب اکچویتور برقی خطی باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: اندازه ضربه، نیروی محرک و طول حرکت میل سوپاپ.

مزایا عملگر های برقی

  • طول عمر محصولات
  • محصولات فشرده‌تر و سبک‌تر
  • امکان کنترل دقیق
  • محدوده ولتاژ عملیاتی گسترده
  • حداکثر تحمل زاویه چرخش بزرگ
  • عملکرد بی صدا
  • سبک و کم حجم
  • تنظیم سرعت
  • کنترل از راه دور

خرید اکچویتور برقی

خرید عملگر برقیبه هنگام خرید چنین تجهیزاتی به کل سیستم و قدرتی که نیاز دارید توجه داشته باشید. ضمن این که تا حد امکان محصولات با کیفیت را خریداری نمایید. چرا که این ابزارها بایستی مدت‌ها برای شما کار کنند. شاید بتوان گفت تنها راه دسترسی متقاضیان به محصولات با کیفیت انتخاب یک فروشنده یا پلتفرم معتبر می‌باشد. پنوال یکی از تامین کنندگان ایرانی است که هنگام انتخاب و واردات محصولات مختلف، استانداردها و گواهی‌ های آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و تنها نمونه‌ های با کیفیت را به مشتریان ارائه می دهد.

با توجه به این اکچویتورها قطعاتی هستند که ساعات زیادی را در روز کار می­کنند، بسیار آسیب‌پذیر می‌باشند. لذا اطمینان از صحت کارکرد آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پنوال خدمات پس از فروش متعددی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. البته فراموش نکنید که در وهله‌ نخست خریداران باید بتوانند مناسب‌ ترین محصولات را برای خود انتخاب نمایند. اگر در مقایسه‌ محصولات مشکل دارید می‌توانید با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید.

نمایندگی انحصاری ولوس VALVOS

ولوس” یک تولید کننده دارای استاندارد بین المللی است که شرکت آن در کشور ترکیه واقع شده است. این که شرکت مذکور محصولات خود را مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا تولید می‌کند، پنوال را واداشت تا نسبت به تامین و واردات این محصولات اقدام نماید. مجموعه همواره درصدد است تا ضمن همگام سازی بازار داخلی با بازارهای مطرح جهانی بهترین محصولات را با مناسب‌ترین قیمت­ ها به مشتریان خود عرضه دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

enemad-logo
تماس با پنوال