penuval

منظور از تحمل فشار اکچویتور چیست؟

هنگام خرید اکچویتور مهم است تا به مشخصات فنی کامل این قطعه توجه کنید و ان را خریداری نمایید. “تحمل فشار اکچویتور” دو مورد از مهم ترین این مشخصات هستند که بر اساس کاربرد خریدار، اندازه و نوع سیال تعیین می شود. به عبارت دیگر، اکچویتور ها بر اساس نوع سیالات، فشار بار و دمای کاری مختلفی را نیازمندند. شاید این موضوع برای شما که خریدار این قطعات هستید کمی مبهم باشد و در مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

میزان تحمل فشار یعنی چه؟

میزان تحمل فشار یعنی چه؟اگر با قطعات و اجناس صنعتی سر و کار داشته باشید قطعا در هنگام خرید قطعاتی مانند اکچویتور ها با مفاهیمی مانند تحمل فشار یا فشار بار آشنا شده اید. در اصل این موضوع یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب عملگر های پنوماتیکی می باشد که باید در نظر داشت. فشار بار یا (Air Supply Pressure) فاکتوری است که میزان تحمل یک عملگر پنوماتیکی را برای عبور سیال نشان می دهد چرا که این قطعات با استفاده از دریچه های فعال هوای فشرده سیال را در مسیر خود عبور می دهند. زمانی که اپراتور تنظیم این قطعه را انجام می دهد، عملگر باید میزان تحمل فشار مورد نیاز برای عبور سیال را داشته باشد تا مشکلی در فرایند آن به وجود نیاید.

فشار بار دریچه های فعال هوا در این قطعات با Psi (Pound Per Square Inch) محاسبه شده و با اعداد مشخص نمایش داده می شود که معمولا با بار شناخته می شود. فشار بار تنها در عملگر های پنوماتیکی یا بادی محدود می شود و در عملگر برقی چنین آپشنی وجود ندارد.

فشار بار عملگر های پنوماتیکی باید چقدر باشد؟

فشار بار عملگر های پنوماتیکی باید چقدر باشد؟همانطور که گفته شد، “فشار بار عملگر های پنوماتیکی” به دلیل وجود منبع تغذیه باد می باشد و میزان آن با توجه به ساختار و کیفیت عملگر تعیین می شود. به طور کلی، میزان فشار اکچویتور پنوماتیک از ۲ تا ۸ بار متغیر است. فشار ۲ بار به ترتیب اعداد کمترین و ۸ بار بیشترین میزان فشاری است که عملگر باید با تنظیم سرعت و فشار سیال داشته باشد تا بتواند سیال را به خوبی عبور دهد.

به صورت فنی، عملگر های بادی معمولا با دارا بودن فشار ۴ بار به کار می افتند و کمتر از این بار عملکرد درستی از خود نخواهد داشت. همچنین، اگر فشار بیشتر از ۸ بار باشد به اجزای درونی عملگر مانند سیلندر آسیب می زند. به عبارت دیگر، این موتور ها برای فشار های ۴ تا ۶ بار سازگاری بیشتری دارند. مقدار فشار های ۴ تا ۶ بار (۶۰ تا ۸۰ psi) و فشار های ۳ تا ۸ (۴۰ تا ۱۲۰ psi) می باشد.

اگر قصد خرید عملگر های برقی یا پنوماتیکی را دارید باید به دو فاکتور حیاتی که در بالا توضیح داده شد دقت کنید. این مشخصات فنی به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید نوع عملگر را بسته به شرایط محیطی موجود و نوع سیال انتخاب کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با این قطعات صنعتی می توانید با کارشناسان پنوال ارتباط برقرار کنید. همچنین برای خرید انواع اکچویتور های پنوماتیک و برقی می توانید با واحد فروش مجموعه پنوال در ارتباط باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

تماس با پنوال